Cumartesi, Haziran 25, 2022
No menu items!
Ana SayfaSİYASETİnternetçi Abi İzmir'e geliyor

İnternetçi Abi İzmir’e geliyor

“İnternetçi Abi” lakabıyla tanınan İstanbul Büyükşehir Belediyesi İyi Parti Meclis Üyesi Dr. Taylan Yıldız, gençlerle yaptığı yürüyüşlere İzmir’de devam edecek.

İyi Parti İzmir İl Başkanlığı’ndan basına geçilen davet metninde,Dr. Taylan Yıldız’ın İstanbul’da gençlerle başlattığı spor amaçlı yürüyüşlerin ve sonrasında yaptığı sohbetlerin diğer illerdeki gençlerden de yoğun istek aldığı belirtildi. Ba kapsamda Ankara, Adana ve Bursa’nın ardından İstanbul dışındaki dördüncü etkinliğin İzmir’de gerçekleştirileceği duyuruldu.

Dr. Taylan Yıldız’ın, 5 Ekim’de saat 18.00’de Konak Saat Kulesi’nde buluşacağı gençlerle iki kilometrelik yürüyüş yapıp, sorunları ve çözümleri hakkında sohbet edeceği ifade edildi. Etkinliğin iki saat sürmesinin beklendiği de dile getirildi.

TAYLAN YILDIZ (İNTERNETÇİ ABİ) KİMDİR?

1980 yılında röntgen teknisyeni bir anne ve doktor bir babanın çocuğu olarak Ankara’da dünyaya geldi. Aslen Sivaslıdır. Karşıyaka Anadolu Lisesi’nin ardından gittiği İzmir Fen Lisesi’nde, master tezi düzeyinde gösterilen ‘Soma Termik Santrali’nde atık küllerin içindeki yanmamış kömürlerin geri kazanımı ve kül dağlarının çevresel etkileri’ konulu bir proje geliştirdi. Fen Lisesi’nin TÜBİTAK bilgisayar olimpiyat takımında yer aldı.

Turkiye 38.’si olarak girdiği Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni onur derecesi ile bitirdikten sonra Massachusetts Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.

2003’te tüm dünyada yılda en fazla iki kişinin kabul edildiği Stanford Üniversitesi’ndeki İşletme Doktorası programına tam burslu olarak kabul edildi.

Doktora programı sırasında Google tarafından keşfedildi. Burada on sene boyunca Google’a en fazla reklam veren şirketlerin yöneticilerine CEO seviyesinde danışmanlık yaptı. Aynı zamanda Google’da 3 olmak üzere toplam 7 patent başvurusu bulunmaktadır.

2017 yılında Meral Akşener’inçağrısı üzerine Türkiye’ye döndü. İYİ Parti’nin kuruluşunda yer aldı ve kurucu Genel BaşkanYardımcılığı ve Genel BaskanDanismanligi görevini yürüttü. Bu sure zarfinda 36 şehir gezerek Anadolu’nun her kesiminden gençleriyle buluştu ve sorunlarını dinledi, çözümlerini paylasti. Yıldız, şu an İBB İyi Parti Meclis Üyesidir.

Dr. Yıldız aynı zamanda çevre sorunlarıyla ilgili konulara dikkat çekmek amacıyla yapılan “Doğaİçin Çal” projesinde müzisyenlik ve tanıtım direktörlüğü yapmaktadır.

NASIL İNTERNETÇİ ABİ OLDU

İBB’nin 2020 Eylül ayı toplantısında kürsüdeyken AK Parti Esenler Belediye Başkanı ve İBB Grup Başkan Vekili Mehmet Tevfik Göksu ile yaşadığı sözlü atışmada Tevfik Göksu’nun Taylan Yıldız’a “İnternetçi Arkadaş” demesi ve okuduğu okulu küçümsemesi medyada geniş yankı buldu, bunun sonucunda Taylan Yıldız “İnternetçi Abi” lakabına sahip oldu.

İLGİLİ HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR