Çarşamba, Aralık 8, 2021
No menu items!
spot_imgspot_img
Ana SayfaSPORGelecek yıl kurtuluş şenliği için kulaç atacaklar

Gelecek yıl kurtuluş şenliği için kulaç atacaklar

Pandemi kısıtlamalarının ardından kültür ve sanat etkinliklerine ağırlık vererek; film festivali, kitap günleri, başka sinema, jazz festivali ve heykel sempozyumu gibi çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapan; windsurf ve yelken sporlarına da destek veren Ayvalık Belediyesi’nin katkılarıyla “Balıkesir – Ayvalık Açık Su Yüzme Şampiyonası” düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir ve Ayvalık Belediyesi ile Türkiye Yüzme Federasyonu’nun ortaklığında gerçekleştirilen şampiyonada 512 sporcu birincilik için kulaç attı.  Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, şampiyonayı gelecek yıl Ayvalık’ın düşman işgalinden kurtuluş yıldönümü olan 15 Eylül’de düzenleyeceklerini duyurdu.

Sarımsaklı plajlarında yapılan şampiyonaya; Balıkesir Vali Yardımcısı Gülihsan Yiğit, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz adına Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Yahya Akduman, Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Gençlik ve Spor Müdürü Lokman Arıcıoğlu ile yarışmacıların eşleri, çocukları ve yakınları katıldı. Şampiyonada, 2 bin 500 ve beş bin metrelik etaplarda 14-15, 16-17, 18-19, 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54 ve 55-59 yaş gruplarında kadın ve erkek sporcular yarıştı. Zorlu geçen yarışların ardından dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, birincisi düzenlenen ve geleneksel hale getirmeyi planladıkları “Açık Su Yüzme Şampiyonası” organizasyonuna ev sahipliği yapmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Şampiyonayı daha geniş bir zaman dilimine yayarak spor şenlikleri haline dönüştürmeyi hedeflediklerini ifade eden Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Şu an halka açık olan bu şampiyonayı önümüzdeki yıllarda kulüpler bazında ulusal ve uluslararası yarışmalar şeklinde düzenlemeyi planlıyoruz. Organizasyonda emeği geçen tüm kurumlara, belediye mesai arkadaşlarımıza ve desteklerinden dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR