Cumartesi, Haziran 25, 2022
No menu items!
Ana SayfaGEZİAkkum Plajı piknik ve deniz keyfi

Akkum Plajı piknik ve deniz keyfi

Akkum Plajı, Seferihisar’ın en güzel plajları arasındadır. Sığacık’taki bu plajın en güzel özelliklerinden bir tanesi de kumsalının hemen gerisindeki ağaçların doğal bir gölge imkanı sunmasıdır. Piknik havasında denize girmek isteyenler için ideal bir yer olan Akkum Plajı, deniz suyunun temizliği ile de ön plana çıkıyor.

NEDEN AKKUM PLAJI

Akkum Plajı, İzmir kent merkezine yakın plajlar arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Pırıl pırıl denizi, tabi ki tercih edilmesinin birinci nedenidir. Ancak bu güzel denizi daha da çekici hale getiren pek çok güzellik Akkum Plajı’nda bir arada bulunuyor.

Özellikle piknikçiler, ağaçlarla bir arada olmayı sevenler için Akkum Plajı mükemmel bir seçim. Piknik dediysem tabi ki mangal yakmaktan bahsetmiyorum. Ama ağaç altında otururken yanınızda birşeyler atıştırmak ve yudumlamak oldukça keyifli. Ben Akkum Plajı’nı sadece denize girmek için değil, geniş gölgeli bir ağacın altında doğayla içiçe olma duygusunu yaşamak için de tercih ediyorum.

TESİSLER NASIL

Doğal halleriyle insanı bu kadar kendisine çekip de, bütün modern imkanları da sunabilen sayılı plajlar arasında olabilir Akkum Plajı. Burada denize hafif yukarıdan bakan restoranlar, hediyelik eşya satan dükkanlar, marketler var. Örneğin plajdayken marketten aldığınız içecekleri de içebilirsiniz, restoranların hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Özgürsünüz.

NASIL GİDİLİR

Akkum Plajı’na İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin otobüsleri ile de ulaşabilirsiniz. 640 numaralı otobüs ile Plajın otoparkının önüne kadar gelebiliyorsunuz. Ayrıca Seferihisar Merkez’den kalkan minibüsler de plajın önüne kadar geliyor. Akkum Plajı, ulaşım bakımından en fazla seçeneğin bir arada olduğu plajlardan biri olabilir. Otopark ücreti 2021 yılı itibariyle 20 TL. Akkum Plajı’na girişte bir bariyer bulunuyor ve Seferihisar Belediyesi görevlileri buradan geçişe izin vermiyor. İlerideki otellerde kalıyor olmanız ya da başka geçerli bir nedeniniz olması halinde aracınızla içeri girebilirsiniz. İçeride küçük bir alan olması nedeniyle araçla geçişe izin verilmiyor. Bu noktadan sonra aracınızı otoparka park edip yürüyerek devam ediyorsunuz. Bu noktadan sonra hemen plaja da inebilirsiniz, 100 metre kadar yürüyüp marketlerin olduğu noktaya ulaşabilirsiniz. Bence plaja ulaştığınızda yapmanız gereken ilk şey bir ağaç gölgesi bulmak. Tabi sizden önce gelenlerden yer kaldıysa. Ağaç altında keyif yapmak istiyorsanız, erkenden gitmenizde fayda var.

Akkum Plajı ve başka pek çok plajla ilgili yazılar için: https://plajbu.com/

İLGİLİ HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR